01

MISJA FILMU

Dlaczego przekonując do walki ze smogiem tracilibyśmy czas?

 

Co gdyby smog zniknął z naszego życia? Dostaniemy podwyżkę w pracy? Żona zacznie nas bardziej kochać? Może nie zachorujemy na raka, a może jednak tak, bo powodów jest przecież więcej… Nie trudno dostrzec, że motywacje do walki ze smogiem dla przeciętnego człowieka są szczątkowe… 

 

Odwiecznym problemem ludzi nie jest to co należy zrobić żeby było dobrze, ale jak to robić żeby nam się chciało. 

 

Chcemy być świetnym matematykiem? Wystarczy spędzać niezliczone godziny na matematyce. Ale kto ma na to ochotę? Potrafimy zatracić się w bezwartościowej konwersacji ze znajomym, tylko dlatego, że są tam emocje. Ale do matematyki nie usiądziemy…

 

Aby rozwiązywać problemy takie jak smog trzeba nie tylko zrozumieć problem smogu, ale znacznie ważniejszy - istotę natury człowieka. Dlatego samo komunikowanie o szkodliwości smogu nie przynosi większego efektu. 

 

Fakt, że skupiamy się na produkcji filmu o smogu nie wciąga nas w pułapkę przekonania, że to najważniejszy problem na świecie. Kieruje nami zdrowy rozsądek i nie wierzymy w apokaliptyczne wizje.

Stare technologie postrzegamy jako drogę do lepszych rozwiązań. Szanujemy je tak, jak szanujemy przedstawicieli starszych pokoleń, których dorobek pozwala młodym istnieć i działać dalej. Rozmowy o smogu to także rozmowy o możliwościach, nowych technologiach, innowacjach, stylu życia. Tkwią tu niezliczone możliwości zmiany na lepsze.

Pokazujemy też Polskę i Polaków w tej walce. Polacy uwielbiają walczyć, ale gdy nie da im się tej możliwości zaczynają krytykować i narzekać. Bo to emocje najbliższe walce. Mamy świetnych innowatorów, ekspertów, pasjonatów i społeczeństwo, które potrafi się błyskawicznie mobilizować.

Jednak nawoływanie do bezpośredniej walki ze smogiem jest jak próba podjęcia rygorystycznej diety bez powodu. Celem olimpijskiego sportowca jest wygranie olimpiady, a zdrowsze odżywianie to jedynie element większego planu. 

 
02

TECHNIKA PRODUKCJI

Być może smog jest ignorowany przez fakt, że nie widzimy czym naprawdę jest?

Internet spowodował, że ludzie stali się podejrzliwi. Nie ufamy mediom, nie ufamy sloganom reklamowym. Jesteśmy zbyt wnikliwi i zbyt czujni żeby wystarczył handlowiec z pudełkiem za kolejne kilka tysięcy złotych, który przekonuje nas, że jego zakup zrewolucjonizuje nasze życie. 

 

Chcemy podejmować świadome decyzje, a to wiąże się z koniecznością zrozumienia tematu. Dlatego w naszym filmie angażujemy złożone animacje komputerowe aby jego 

odbiorcy zrozumieli dotychczas niejasne procesy i zjawiska.

Animacja pozwala pokazać to czego nie widzimy gołym okiem. Oglądane w filmach efekty specjalne często okazują się rzeczywistością dekadę później. Kiedyś przyszłość mogliśmy sobie jedynie wyobrażać i opisywać słowami. Obecny poziom technologii wizualnych pozwala urzeczywistnić ją już teraz. 

 

Zdecydowaliśmy się na mieszaną technikę - połączenie wideo oraz animacji komputerowej. Animacja jest ekscytującym dodatkiem, ale jesteśmy ludźmi i interesują nas ludzie.

Najlepiej tacy z krwi i kości, autentyczni i zaangażowani w sprawę. Takich właśnie zaprosiliśmy ekspertów.

 

Dobrze zrealizowany film to także wysoka jakość audiowizualna. Dlatego naszym Partnerem produkcyjnym jest Studio Filmowe Panika S.A., dysponujące światowej klasy sprzętem filmowym, halą zdjęciową i zespołem realizatorskim.

 

Tak wygląda Studio Panika od wewnątrz: STUDIO PANIKA

 

Połączenie wideo i animacji to prawdziwa przygoda. I tak tworzymy nasz film!

DANE KONTAKTOWE

POLSKA KONTRA SMOG

www.polskakontrasmog.pl

Telefon: +48 732 997 207

Email: kontakt@polskakontrasmog.pl

© 2019 by POLSKA KONTRA SMOG - Film dokumentalny o zanieczyszczeniach powietrza w Polsce.